Svobodná spolková republika Kraví hora

 

 

 

Na ulici Květinářská v Brně se nachází velvyslanectví Svobodné spolkové

republiky Kraví hora. S překvapením jsem zjistil, že si mnoho Brňáků

myslí, že se jedná o brněnskou Kraví horu (Monte Bú). A tak jsem se

rozhodl, že vykonám zahraniční cestu, abych udělal těmto názorům přítrž a

uvedl věci na pravou míru.

 

 

Po takřka hodinu trvající strastiplné cestě ze Štatlu brněnského jsem stanul na státní hranici Svobodné spolkové republiky Kraví hora, která prochází středem řeky Trkmanky.

 

 

Absolvoval jsem nezbytné tj. žádné celní formality,

 

 

pečlivě prostudoval mapu republiky

 

 

a již se kochal pohledem na hlavní město republiky.

 

Vstupuji do hlavního města. Okolní ulice jsou plné vinných sklepů. Nebudu zde dělat reklamu žádnému z nich. Přijeďte se podívat a ochutnat též. Jako já: Po vzoru velkého Gaia Julia Caesara jsem příšel, viděl a s vínem uhrál remízu.

 

 

Vinné sklepy jsou zde všední záležitost a najdeme je skoro na každém kroku. A tak se v následujících řádcích proběhneme po nevšednostech této kouzelné republiky. Jako první mne zaujal pomník kvasince vinné, nepostradatelné pomocnici kravihorských vinařů, která se podle Kravihorské akademie věd podílela i na evolučním vývoji člověka.

 

 

Hned kousek vedle jsem objevil kravohorskou zeď nářků. Naříkat ani modlit se (po vzoru té Jeruzalémské) u ní moc dobře nedalo, protože je umístěna v kopci a občas tu projel forman s vozem. Avšak šikovný zájemce si může najít skulinku mezi kvádry a tam vložit své přání napsané na kousku papíru.

 

 

Nedaleko odsud se nachází kravihorské národní muzeum spojené se stylovým sídlem kravihorského prezidenta a spousty dalších institucí. Kromě prezidenta zde sídlí:

 

Ministerstvo pro ochranu písničky

Kravihorská akademie věd

Pracoviště přenosu ptačí chřipky na špačky

Ministerstvo pošt, šeptandy a spojů různých

Ministerstvo slibů a dotací

Ministerstvo financí

Státní banka kravohorská

a je zde umístěn tekutý poklad republiky

 

 

Nedaleko odsud nalezneme několik velvyslanectví. Další jsou roztroušena po celém hlavním městě. Jen české velvyslanectví jsem nenašel a chybí mi tu pracoviště brněnského konzula.

 

 

Dále nacházíme v hlavním městě spousty přístrojů a zařízení, která slouží v podzimních měsících ke zpracování hroznů vinné révy a v ostatních měsících mohou být využita k mučení neposlušných vinařů tlakem či k odstranění rebelujících aktivistů pomletím.

 

 

Některé z těchto zařízení mají dokonce i alternativní využití, zde se jedné pravděpodobně o získávání energie k pohonu presu z proudu vody z rýny.

 

 

Před Interhotelem Kraví hora jsou umístěny další tři symboly republiky. Je to v prvé řadě kráva Burčinka, která pochází z družebních Horních Počernic u Prahy

 

 

Nedaleko od ní si lebedí býk plodnosti Vavřinec

 

a bohyně hojnosti a lásky Venuše, která se stará, aby všechno proběhlo tak, jak má. Aby květy byly opyleny a úroda všeho hojná vzešla z nich. Aby děvčata byla řádně oplodněna a na Kraví hoře byl stále dostatek vinařů

Po prohlídce hlavního města se vydávám na kravihorský venkov, kterému zde neříkají lont jako ve Štatlu brněnském, ale vzletně "Zahraničí"

 

Kromě dalších vinných sklípků zde nacházím i zbytky pozemní kolejové lanovky na vrchol kóty Kraví hora. Vydávám se tedy nahoru na nejvyšší bod republiky.

 

 

Když už mi nohy těžknou, zastavuji u této v pořadí třetí Boží muky s odpočívadlem. Pozoruhodný je kámen vpravo. Jedná se o základní kámen prabáby Moravy

 

 

A zde ve výšce 272 metrů nad mořem moje putování Kraví horou končí. Po vystoupení na rozhlednu a pokochání se pohledem do všech stran využívám služeb místního vozky, který mne odváží na železniční stanici v nedalekých Bořeticích.

 

Webové stránky republiky: Svobodná spolková republika Kraví hora

 

Hlavní menu